Декоративні рослини в ландшафтному дизайні

Надзвичайно важливу роль у наш час відіграє зовнішній вигляд, адже саме з нього і починаю створюватись перше враження. Тепер значення надають не лише зовнішньому вигляду самої людини, а  й її будинку чи саду; навіть робоче місце та спосіб ведення записника мають про що розповісти.

Та сьогодні ми з Вами поговоримо саме про сад, зокрема, про ландшафтний дизайн, за допомогою якого можна продемонструвати своє ставленння до себе та світу. Від того, наскільки красиво виглядає територія біля будівлі, залежить і те, як будуть дивитися на сам заклад і його співробітників або мешканці.

У ландшафтному дизайні використовують садові декоративні дерева  різноманітних сортів і видів. Але не можна допускати хаосу на ділянці і засаджувати його випадковим набором всіляких рослин. Дуже важливо чітко розуміти, який результат хотілося б побачити, і діяти відповідно до обраної стратегії. Можливість переглянути та придбачи підходящі Вам зразки пропонує компанія "Квіти буковини". У нашому каталозі представлений широкий асортимент саджанців різноманітних видів.

У ландшафтному дизайні найчастіше використовуються хвойні породи, чагарники, а також декоративно-квітучі рослини.

Хвойні породи. Це дуже привабливі рослин, які відрізняються тим, що здатні зберігати чудовий вигляд в будь-яку пору року, не піддаються небезпечним хворобам, не бояться навіть істотних перепадів температури і виглядають дуже благородно в будь-якому оточенні.

Чагарники. Ще один великий клас рослин, без яких важко уявити собі хоч один гідно оформлений ландшафт. Найбільш популярними представниками цього класу виступають троянди, бузок, ліани, жасмин і багато інших. Кожна з цих рослин здатна перетворити ділянку і зробити її набагато більш привабливою і оригінальною.

Декоративно-квітучі рослини також використовуються дуже широко для прикраси і облагороджування территорий. З їх допомогою можна грамотно оформляти як саму землю і клумби, так і будь-які елементи і фасади будівель, арки і дверні прорізи, а також багато іншого.

Декоративні деревні і чагарникові форми рослин виконують в ландшафтному дизайні декілька функцій. Застосовуються для створення живоплоту стрижені чагарники (самшит, снігоягідник, буксус). Дуже природньо виглядає поєднання дерев з іншими рослинами в міксбордерах. Різноманітні хвойні рослини в ландшафтному дизайні дозволяють зберегти декоративність квітників у будь-яку пору року.

Низькорослі хвойні дерева і чагарники, що стеляться і подушкові форми відмінно підходять для альпінарію і рокарію, прикраси схилу. Чимало є цікавих варіантів поєднання таких рослин з природним каменем і керамікою. 

Добре продуманий вибір рослин - головне правило, якого неухильно дотримуються в ландшафтному дизайні. Часом саме дерева, чагарники і квіти надихають на створення унікальних композицій, при вигляді яких охоплює почуття побожного захвату, відчуття гармонії та рівноваги. У цьому стані ви забудете всі негаразди, отримаєте заряд бадьорості і гарного настрою.