Види та сорти троянд: чайно гібридні троянди, плетучі, ландшафтні

Троянда — це та квітка, яка має надзвичайну популярність серед садівників та людей, які хочуть зробити свій сад красивим та додати яскраві фарби. На сьогодні існує багато видів та сортів троянд, загальна кількість яких складає понад 5 тисяч сортів. В цій статті ми розглянемо найпопулярніші сорти.

Види та сорти троянд

Плетучі троянди

Такий вид троянд вирізняється продовгуватими жосткими пагонами, що плетуться та потребують опори. Вони використовуються для прикрас різноманітних арок, альтанок, будівель, парканів чи інших конструкцій. Саме плетучі троянди — одні з провідних видів рослин, які використовують для вертикального озеленення.

Якщо говорити про популярні сорти плетучих трояд, слід виділити Рамблер, Корвест та Айсберг. Троянди цих сортів мають довгі та гнучкі пагони, що досягають в довжину від 2,5 м до 4,5 м, а в діаметрі від 7 до 9 см. Квіти красиві, запашні та мають різне забарвлення.

Чайно гібридні троянди

Троянди цього виду — це найкраща прикраса саду! Квіти великі, ароматні та представленні в нескінченній гамі, як за кольором, так і за формою. Такий вид троянд досить приземкуватий — їх висота не перевищує 60-80 см. Пагони чайно-гібридних троянд міцні та прямі. А на кущах видніються великі та красиві квіти різних кольорів, що мають цікаву форму у виді келиха. Вони можуть мати суцільне суцвіття та бути поодинокими. 

Щодо сортів чайно-гібридних троянд — можна виділити сорт Анджеліка та Шері Бренді. Анджеліка — дуже цікавий сорт троянд завдяки своїм квітам насиченого червоного кольору, що мають вигнуту форму на кінчиках. Зростає у висоту до 90 см. Сорт Шері Бренді має дуже незвичайне забарвлення квітів — від оранжевого до червоного з кольоровими крапочками, що розташовані на пелюстках в хаотичному порядку. Виростає до одного метра у висоту.

Ландшафтні (паркові) троянди

Ландшафтні сорти троянд (вони ж паркові) користуються популярністю серед людей, які полюбляють природний садовий стиль. За допомогою цих прекрасних квітів можна прикрасити свій сад у різних стилях. Паркові троянди мають форму великого куща, де густо розташовані квіти. Саме цей вид троянд зносостійкий, стійкий до різних хвороб та шкідників, може зимувати без укриття та не вимагає чітких правил посадки (можна висаджувати як навесні, так і восени). Дорослі рослини виростають до 3 метрів у висоту.

Популярні сорти ландшафтних та паркових троянд: Вестерленд, Консуела. Сорт Вестерленд має стійкість до морозу та хвороб. Квіти великі, напівмахрові та мають цікаве забарвлення, яке змінює свій колір залежно від погоди — від рожевого, оранжевого до золотого. Консуела — це морозостійкий сорт паркових троянд, що має рясне цвітіння протягом всього вегетативного сезону. Квіти яскравого оранжевого забарвлення. Представлені сорти троянд виростають до 2 метрів у висоту.

Пропонуємо придбати саджанці троянд оптом та вроздріб в компанії «Квіти Буковини» за низькими цінами. У нас представлений широкий вибір різних видів та сортів троянд, які стануть головною прикрасою Вашого саду!